رفتن به بالا

مرکز رسانه ای شورا

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June
  • جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۲
  • کد خبر : 980
  • چاپ خبر : عملکرد شورا و شهرداری نماد بارز اقتصاد مقاومتی است

غلام مهدی حقدل رییس شورای اسلامی شهر شیراز، اقتصاد مقاومتی را «اداره امور کلانشهرها بدون اتکا به درآمدهای نفتی» دانست و گفت: در این راستا شورا و شهرداری کلانشهرها نماد بارز اقتصاد مقاومتی هستند.

به گزارش شورا نیوز به نقل از روابط عمومی شورای شهر شیراز، غلام مهدی حقدل بت بیان این مطلب که اقتصاد مقاومتی درون زا بوده و بر توانمندی های داخلی متمرکز است اظهار داشت: امروز بودجه کلانشهر شیراز با اتکا به درآمدهای خودیافته محقق می شود و پروژه های بزرگ عمرانی با اعتماد به نیروهای متخصص داخلی و بومی روند توسعه عمرانی شهر را رقم می زنند.
وی افزود در حالیکه دولت با مسایل کلان ملی و بین المللی دست وپنجه نرم می کند و به لحاظ اقتصادی، دشوار ی های دوران تحریم را  تجربه می کنیم امروز بودجه سالانه شهرداری کلانشهر شیراز با رقم ۳هزار میلیاردی سه برابر بودجه دولتی استان فارس در قالب بودجه های ملی، استانی، جاری و سرمایه ای است.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان ساخت: اتکای شورا و شهرداری شیراز به بودجه های دولتی کمتر از ۲ درصد است و این برای دستگاهی که تمام پروژه های مدیریتی، اجرایی، عمرانی، فرهنگی و خدماتی یک کلانشهر را بر عهده دارد، معنای دقیق اقتصاد مقاومتی است.
مهندس حقدل شیراز امروز را یک کارگاه بزرگ عمرانی دانست و گفت: در حال حاضر در نقاط مختلف شهر پروژه های کوچک و بزرگی در دست اجراست و مهم ترین موضوع مد نظر ما در این زمینه رعایت عدالت اجتماعی در راستای کاهش فاصله شمال و جنوب شهر به ویژه در پروژه های حمل و نقل و ترافیک و ایجاد راه های دستری، احداث فرهنگسرا و مراکز ورزشی، احداث و توسعه فضای سبز و… می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

جدیدترین اخبار