رفتن به بالا

مرکز رسانه ای شورا

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June
  • دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹
  • کد خبر : 5584
  • چاپ خبر : شورای چهارم ننگ تخریب خانه شهر را نمی‌پذیرد

سخنگوی شورای شهر کرمان گفت: حاضر نیستیم مسوولیت تخریب خانه شهر را به دوش بگیریم و شورای دوره چهارم ننگ تخریب خانه شهر را به دوش نمی گیرد.

به گزارش شورانیوز از کرمان ، حجت الاسلام محمد ربانی درباره تعیین بازه زمانی برای تخریب خانه شهر کرمان اظهار کرد: مدت هاست که بحث تخریب خانه شهر در شورای شهر مطرح می شود به دلیل اینکه خانه شهر در جلوی ساختمان جدید استانداری قرار گرفته و به این بهانه دوستان بحث را در شورا مطرح کرده و پیشنهاد دادند که خانه شهر خراب شود.
وی افزود: البته بحث خراب شدن خانه شهر مربوط به این شورا نیست و از شورای سوم مطرح بوده و شهرداران قبلی هم در جریان این امر قرار داشته و هم دخیل هستند
ربانی تصریح کرد: اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورای کنونی بنا به دلایل متعدد با تخریب خانه شهر مخالف هستند و حاضر نیستند که این تخریب انجام شود.
وی بیان کرد: یکی از دلایل مخالفت این است که این خانه با پول مردم ساخته شده و مالک آن در اصل مردم هستند و به طور قطع مردمی که هزینه کردند برای اساخت این خانه، حاضر نیتسند آن چیزی را که سرمایه گذاری کرده اند، نابود شود و از بین برود. بنابراین مالکین اصلی مردم هستند و مردم با تخریب مخالف می باشند.
سخنگوی شورای شهر کرمان اظهار کرد: انتظار و توقع عمومی مردم کرمان مبنی بر تخریب خانه شهر نیست و در صورتی که این اقدام صورت بگیرد، با بهت و تعجب مردم روبه رو می شویم و قطعا اگر شورا و شهرداری بخواهند زیر بار تخریب خانه شهر بروند، مردم ما را زیر سئوال می برند و ما پاسخی برای توقع و انتظار مردم نداریم.
وی با اشاره به اینکه ساختمان خانه شهر دارای بنای شکیل و چشم انداز خوبی است و ۷۰ سال از عمر این ساختمان می گذرد، افزود: دوست نداریم حرف ها از طریق رسانه منتقل شود. دوست داریم استادار و معاونان ایشان بحث خانه شهر و میدان شهداء را رو در رو مطرح کرده و از کارشناسان نظر بخواهند.
ربانی تصریح کرد: چطور است که آقای استاندار مرمت و بازسازی باغ فتح آباد را که مخروبه شده بود، با سرمایه گذاری میلیاردی پیگیری و احیاء می کنند؟ اما اصرار دارند که خانه شهر را که در ذهن مردم بنای جذاب و با سابقه ای است، خراب کنند؟
وی بیان کرد: ما به عنوان شورای شهر در ایام باقی مانده از عمر شورا صلاح نمی دانیم زیر بار تخریب خانه شهر برویم زیرا مردم انتظار آن را ندارند.
این عضو شورای شهر کرمان تاکید کرد: شورای شهر کرمان و به تبع آن شهرداری زیر بار این مسئله نمی رود و حاضر نیستیم مسوولیت تخریب خانه شهر را به دوش بگیریم و شورای دوره چهارم ننگ تخریب خانه شهر را به دوش نمی گیرد.
وی افزود: از سوی دیگر هنوز یک تا دو سال به بهره برداری از ساختمان استانداری مانده و بنده به اصرار دوستان به تخریب خانه شهر در این موقعیت شک دارم و می گویم چه اصراری است که اکنون این مصوبه را داشته و زیر بار تخریب خانه شهر برویم؟
ربانی با بیان به اینکه دوستان اجازه بدهند تا دو سال دیگر که ساختمان می خواهد بهره برداری شود، آن زمان خانه شهر تخریب گردد، تصریح کرد: البته ما اصرار بر این داریم خانه شهر با همین نما و شکل بماند و دیوارهای دور خانه شهر تخریب و ورودری استانداری از درون خانه شهر تعریف شود.
سخنگوی شورای شهر کرمان بیان کرد: نامه معاونت عمرانی استانداری برای شورا ارسال و طی آن ۲۰ روز وقت برای تخریب خانه شهر تعیین شده است.
وی ادامه داد: قرار بوده پولی به حساب شهرداری واریز شود، نه پولی که در قبال تخریب خانه شهر و احداث جای جدید. بلکه مقرر شده بود، از اعتبارت دولتی مبلغ ۵ میلیارد تومان واریز و شهرداری آن را برای پل سیدی هزینه کند که جلوی این پول گرفته شده و به شکلی می خواهند از شورا باج خواهی کرده و در قبال این ۵ میلیارد تومان شورا زیر بار تخریب خانه شهر برود که بعید می دانم این اتفاق در این دوره شورا بیفتد.

اخبار مرتبط

نظرات

جدیدترین اخبار