رفتن به بالا

مرکز رسانه ای شورا

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۸ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 28 July
  • پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۸
  • کد خبر : 4215
  • چاپ خبر : شورای شهر کرمانشاه برای برپایی بازارچه ثابت صنایع دستی آمادگی دارد

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه به ضرورت ایجاد بازارچه ثابت صنایع دستی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: احداث این بازارچه علاوه بر جنبه هنری و تاریخی در اشتغال پایدارتاثیرگذار است و شورای شهر و شهرداری کرمانشاه برای تحقق آن در صورت همکاری ارگان های مربوطه، آمادگی دارد.

به گزارش شورانیوز از کرمانشاه ، حجت الاسلام رضا زین الدین اظهار کرد: می توانیم همچون شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز و قم به برپایی بازارچه ثابت صنایع دستی در کرمانشاه اقدام کنیم.

وی افزود: تحقق این امر موجب رونق اقتصادی و بالارفتن میزان تولید صنعتگران و هنرمندان کرمانشاهی می شود.

به گفته زین الدین، کرمانشاه از زیستگاه های کهن فرهنگی است و می توان از این شهر به دلیل تنوع در سوغات، میزان رنگ های مختلف در لباس های کردی و موسیقی های غنی بومی به عنوان شهری شاد یاد کرد.

زین الدین با اشاره به برگزاری نمایشگاه هفته فرهنگی کرمانشاه در قشم گفت: باید چنین برنامه هایی در شهرهای بزرگ همچون اصفهان، شیراز برپا شود تا هنر و فرهنگ اصیل کرمانشاه به خوبی معرفی شود

وی افزود: تصور می کنم کرمانشاه در کشور، گمنام و مظلوم است و آنچنان که شایسته است شناخته نشده است و در دومین شب از برگزاری این نمایشگاه شاهد فروش سوغات و صنایع دستی شهرمان به دنبال استقبال بی نظیر اهالی قشم بودیم.

این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه اظهار کرد: مدیران بومی و دلسوز کرمانشاه می توانند با برپایی نمایشگاه های فرهنگی در استان های متعدد گام بزرگی برای شناساندن فرهنگ استان بردارند.

وی با بیان اینکه چند تن از اعضای شورای شهر، کارشناسان فرهنگی و مشاوران شهردار کرمانشاه در این نمایشگاه حضور یافتند، ادامه داد: این نمایشگاه توسط استانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری به مدت یک هفته برپا شد که شورای شهر و شهرداری کرمانشاه از حامیان اصلی و مالی آن بودند.

اخبار مرتبط

نظرات

جدیدترین اخبار