رفتن به بالا

مرکز رسانه ای شورا

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June
  • پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۵
  • کد خبر : 4194
  • چاپ خبر : شهرداری همدان تخلفات شهربازی رنگین کمان را تعیین تکلیف کند

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر همدان بر تعیین تکلیف تخلفات شهربازی رنگین کمان توسط شهرداری همدان تاکید کرد.

به گزارش شورانیوز از همدان، حمیدرضا طبی مسرور صبح امروز در صحن علنی شورای شهر همدان با اشاره به اینکه برخی مسائل در شهرداری و شورا باید تکرار شود تا انجام شود اظهار داشت: بارها اعتراض شد تا شهرداری همدان پرونده‌ها را به صورت کلان به کمیته فنی ارسال نکند ولی پرونده‌ها با مقیاس بزرگ به کمیته فنی ارجاع شده بود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری همدان در زمینه درآمدزایی از طریق پرونده‌های کلان گام بردارد تصریح کرد: شهربازی رنگین کمان تخلفاتی در اضافه بنا داشته است که شهرداری همدان باید نسبت به تعیین تکلیف این پرونده اقدام کند.

طبی مسرور با بیان اینکه رئیس شورای شهر همدان گزارشی درباره تخلفات این شهربازی خواسته بود که تاکنون شهرداری آن را ارائه نداده است، افزود: شهربازی رنگین کمان بخشی از پلاک مجاور را تصرف کرده بود که شهرداری مجبور به پرداخت خسارت آن شد و در نهایت این زمین تصرفی به سفره‌خانه تبدیل شد.

وی با اعلام اینکه شهرداری همدان دلیل تعطیلی پروژه تقاطع غیرهمسطح سردار شهید همدانی را اعلام کند اظهار داشت: دستگاه‌های خدمات رسان بویژه شرکت توزیع برق بدون استعلام از اینکه گذر و تعریض از کجاست تیرهای برق را اجرایی می‌کند.

عضو شورای شهر همدان تصریح کرد: وقتی شهرداری معبری را تعریض می‌کند تیرهای برق در وسط معابر باقی می‌ماند که می‌تواند مسائل و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کند اما عمل نکردن شرکت توزیع برق به تعهدات خود سبب می‌شود تا ناخودآگاه هزینه‌های جابه‌جایی این تیرهای برق به شهرداری همدان تحمیل شود.

عضو دیگر شورای شهر همدان نیز در این جلسه درباره وضعیت دست‌فروشان خیابانی بوعلی اظهار داشت: در رابطه با دست‌فروشان توافقاتی با اتاق اصناف انجام و مقرر شد تا دست‌فروشان در ساعت مشخصی نسبت به فعالیت اقدام کنند.

علی رحیمی‌فر با بیان اینکه این افراد به نوعی مردم این شهر بوده و باید به فکر کسب و کار آنها نیز باشیم عنوان کرد: باید طرح مناسب و مشخصی برای دست فروشان همدان تهیه شود تا آنها نیز به فعالیت خود در چارچوب قانون ادامه دهند.

وی درباره پارکینگ واحدهای تجاری نیز گفت: اصل موضوع دو پارکینگ برای یک واحد تجاری در اصل درست است و کمکی بود تا هزینه تامین یک پارگینگ در اختیار شهرداری باشد و پارکینگ عمومی ایجاد کند ولی زمان آن مناسب نیست.

عضو شورای شهر همدان اظهار داشت: اگر بازار مسکن و ساخت و ساز رونق داشت این طرح خوب بوده و پاسخ می‌داد ولی در زمانی که ساخت و ساز رونق ندارد نباید مشکلی به مشکلات شهر همدان اضافه شود.

اخبار مرتبط

نظرات

جدیدترین اخبار