رفتن به بالا

مرکز رسانه ای شورا

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June
  • یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  • کد خبر : 12392
  • چاپ خبر : شهردار مشهد روز گذشته با نگارش نامه‌ای اعلام بازنشستگی کرد

رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت: شهردار مشهد روز گذشته با نگارش نامه‌ای اعلام بازنشستگی کرد.

به گزارش شورانیوز ، محمدرضا حیدری ظهر امروز در جلسه شورای شهر مشهد اظهار داشت: یکی از کارویژه‌های آقای تقی‌زاده تربیت نیروهای کارآمد است؛ تلاش زیادی داشتیم و واقعا در همه بخش‌های موضوع مربوط به اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تلاش کردیم از ظرفیت ایشان استفاده کنیم.

رئیس شورای شهر مشهد گفت: این قانون محدودیت‌هایی را برای نظام شورایی ایجاد کرده است؛ ما تابع قانون هستیم اما این حق را برای آقای تقی‌زاده قائل هستیم که پیگیر حقوق خود باشند و درصددیم با استفاده از قانون ایشان را در کنار خود داشته باشیم؛ ایشان دیروز نامه‌ای نوشتند و ضمن تشکر از همدلی از شورای شهر عنوان کردند بازنشسته هستند و خواستار انتخاب شهردار و یا سرپرست شدند.

حیدری افزود: براساس پیش بینی‌های احتمالی و برای استفاده از فرصت قانونی، فرآیند را از هفته گذشته پیگیری کردیم و امروز با هم‌اندیشی و همراهی دوستان به نتیجه رسید.

وی تصریح کرد: آئین نامه داخلی شورای شهر مشهد فرآیندی را برای انتخاب شهردار مشخص کرده است؛ اعضای شورا می‌توانستند دو گزینه را انتخاب کنند؛ ما بعد از جمع آوری اسامی دوستان با حضور اعضای هیئت رئیسه، به ۸ نفر رسیدیم. دو نفر همان ابتدا انصراف دادند. شش نفر را در فرآیند بعدی به رای‌گیری گذاشتیم و هر کدام از دوستان می‌توانستند به ۳ نفر رای دهند و آئین نامه می‌گوید یک سوم اعضا اگر ابراز تمایل کردند می‌توان وارد مرحله بعد شد.

رئیس شورای شهر مشهدمقدس افزود: آقای مهدی‌نیا نیز ظرفیت شورا هستند؛ روز گذشته و امروز وقت گذاشته شد و مباحث زیادی صورت گرفت و ما فایل صوتی این جلسات و آنچه را که متن پیاده شده است در اختیار خبرنگاران قرار می‌دهیم. آقای آل‌شیخ نیز انصراف دادند و در نهایت آقای کلایی به عنوان سرپرست شهرداری مشهد انتخاب و معرفی می‌شوند و فردا نیز در دستور کار جلسه علنی شورا است که به عنوان شهردار منتخب رای‌گیری کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

جدیدترین اخبار