رفتن به بالا

مرکز رسانه ای شورا

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June
  • یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
  • کد خبر : 12374
  • چاپ خبر : دولتمردان باید در جهت ادای دین مردم اهتمام ورزند

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: هم‌اکنون که فصل برنامه‌ریزی و بودجه بندی است از دولتمردان و نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنم در جهت تعیین حقابه شرعی، تاریخی و قانونی مردم اصفهان اهتمام ورزند.

به گزارش شورانیوز ، فتح‌الله معین در پنجاه‌وپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول، اظهار کرد: همراهی سازمان اوقاف در مسائل شهرسازی با مدیریت شهری و نیز تلاش‌هایی که در جهت زنده‌سازی موقوفات، اجرای اندیشه‌ها و موارد وقفی واقفان در این سازمان انجام شده، قابل تقدیر است.

وی با اشاره به روز ۲۵ آبان که به‌عنوان روز “حماسه و ایثار مردم اصفهان” نامگذاری شده است، افزود: در ۲۵ آبان‌ماه ۱۳۶۱ و در اوج جنگ تحمیلی مردم اصفهان ۳۷۰ نفر از شهدای عملیات محرم را در میدان امام(ره) تشییع کردند؛ تعداد این شهدا به حدی بود که گلستان شهدا جایی برای خاکسپاری نداشت بنابراین تصمیم گرفته‌ شد منزلی در نزدیکی گلستان شهدا را خریداری و در سریع‌ترین زمان ممکن برای خاکسپاری شهداء آماده شد.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با یادآوری ایثارگری و جانبازی مردم اصفهان در سال‌های جنگ تحمیلی تصریح کرد: عزم جدی و اوج تلاش مردم اصفهان باعث شد که امام راحل(ره) بگویند “در کجای دنیا جایی را مانند استان اصفهان می‌توان پیدا کرد”؛ این وصف به‌خاطر آن بود که در دوره‌ای که شرایط عادی نبود و باید از دین نگهبانی می‌شد، مردم اصفهان در این عرصه پیشگام بوده و به دفاع از سرزمین پرداختند.

معین با اشاره به پیشگام بودن مردم اصفهان در ۴۰ سال انقلاب اسلامی، تاکید کرد: به جهت این ایثارگری، دولتمردان باید در جهت ادای دین به این مردم حرکت و وضعیت رگ حیاتی این شهر را از بحران خارج کنند، زیرا این بحران به حدی بوده که مردم اصفهان تابستان گذشته را به سختی طی کردند.

وی خاطرنشان کرد: آب زاینده‌رود در صنایعی ملی مانند پالایشگاه، صنایع دفاعی، ذوب آهن، فولاد، کارخانجات سیمان و نیروگاه‌های برق مصرف می‌شود، این در حالی است مصارف این‌چنینی که پای مردم اصفهان نوشته می‌شود، جنبه ملی دارد.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه مردم اصفهان با پشت سر گذاشتن مشکلات همیشه سربازان جدی برای این سرزمین بوده‌اند، گفت: رییس جمهور در دو نوبت سفر به اصفهان بر احیاء زاینده‌رود و مقام معظم رهبری بر دائمی بودن جریان رودخانه زاینده‌رود تاکید داشته‌اند، بنابراین هم‌اکنون که فصل برنامه‌ریزی و بودجه بندی است از دولتمردان و نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنم در جهت تعیین حقابه شرعی، تاریخی و قانونی مردم اصفهان اهتمام ورزند.

اخبار مرتبط

نظرات

جدیدترین اخبار